Porady

kompozyty-na-taras-funkcjonalne-nawierzchnie-kompozytowe

Kompozyty na taras – funkcjonalne nawierzchnie kompozytowe

Kompozytowe deski tarasowe oraz podesty z tego materiału to alternatywa dla nawierzchni drewnianych. Jakie są ich zalety i ograniczenia?

Zobacz więcej
remont-mieszkania-jak-sie-do-niego-przygotowac

Remont mieszkania – jak się do niego przygotować?

Planując remont mieszkania, należy poczynić niezbędne przygotowania. Zminimalizujemy wówczas ryzyko popełnienia wielu błędów oraz problemów, które jak wiemy, nie omijają żadnego inwestora.

Zobacz więcej
schody-ze-szkla

Schody ze szkła

Może wydawać się, że schody ze szkła są kruche i nietrwale. Jest to bardzo mylne wrażenie. Nowoczesne technologie produkcji oraz odpowiednia konstrukcja szkła sprawiły, że szklane schody są trwałe i wytrzymałe. Ich efektowny wygląd sprawia, że coraz częściej goszczą w naszych domach.

Zobacz więcej
sciany-wewnetrzne-sciany-dzialowe-i-nosne

Ściany wewnętrzne – ściany działowe i nośne

Ściany wewnętrzne dzielimy na ściany nośne (nazywane też konstrukcyjnymi) i ściany działowe. Pełnią one różne funkcje i są inaczej budowane. Zazwyczaj nie zwracamy uwagi na rodzaj ściany, jednak gdy planujemy remont i wyburzenie przegród, to to, czy ściana jest nośna czy działowa jest bardzo ważne.

Zobacz więcej
sprawna-wentylacja-w-lazience

Sprawna wentylacja w łazience

Występująca okresowo w łazience duża wilgotność powietrza powoduje, że jego regularna wymiana na świeże w tym miejscu jest szczególnie ważna. Najłatwiejszy sposób to otwieranie okna, jednak jest to komfortowe rozwiązanie tylko w ciepłe dni. Co zrobić, aby wentylacja w łazience działała bez zarzutu?

Zobacz więcej
przydomowa-oczyszczalnia-sciekow-formalnosci-i-lokalizacja

Przydomowa oczyszczalnia ścieków – formalności i lokalizacja

Przydomowa oczyszczalnie ścieków, nie może być zlokalizowana w przypadkowym miejscu. Należy przestrzegać wytycznych, dotyczących jej umiejscowienia, m.in. względem granicy działki, okien i drzwi zewnętrznych budynku oraz studni wody pitnej.

Zobacz więcej
jak-odnowic-drewniane-schody

Jak odnowić drewniane schody?

Zarysowane lub spękane drewno, pościerane stopnie czy zdarty z drewna lakier drewnianej okładziny schodów betonowych nie tylko szpecą wnętrze, ale także sprawiają, że schody stają się niebezpieczne. Również trzeszczące drewniane schody mogą dać się we znaki nawet najcierpliwszym. Konieczna jest wówczas renowacja drewnianych schodów.

Zobacz więcej
remont-poddasza-kolejnosc-prac

Remont poddasza – kolejność prac

W starych domach poddasze często jest kondygnacją nigdy niewykończoną, surową, służącą jako domowy składzik. W nowszych bywa pozostawioną na przyszłość, odroczoną inwestycją. Jednak gdy potrzeby rodziny rosną i brakuje przestrzeni, przychodzi czas na adaptację najwyższej kondygnacji. Jak zaplanować remont poddasza?

Zobacz więcej
Mrówka Strzelno
Siedziba:
ul. Św. Ducha 12, 88-320 Strzelno (parking, plac składowy, magazyn - wjazd od ul. Michelsona 19)
Telefon: 523183900
E-mail: biuro@psbstrzelno.pl
NIP: 5571701187
REGON: 367902221